כל מה שצריך לדעת לפני רכישת מצברים

אז רגע לפני שאתם מתקינים מצבר חדש ברכב, חשוב שלא תוותרו על בדיקה מקדימה:

  • במידה ואתם לא מצליחים להניע את הרכב, יש לבדוק שמקור הבעיה הוא אכן במצבר.
  • אם הגורם לבעיה במצבר הוא השארת פנסים דולקים, כדאי לנסות ולהטעין את המצבר באמצעות כבלים.
  • אם החלטתם להחליף מצבר מכיוון שעברו 3 שנים מתאריך הייצור המוטבע על גבי המצבר, מומלץ שאיש מקצוע אמין יבדוק את המצבר תחילה ויוודא, שאכן יש סיבה להחליפו – מאוד יכול להיות שהבדיקה תגלה שהמצבר יכול לשמש אתכם נאמנה לפחות לעוד שנה.

בכל מקרה, רגע לפני שאתם מחליפים מצבר, להלן מספר דברים שחשוב שתדעו או תבדקו תחילה:

מי המותג אשר עומד מאחורי המצבר?
מאחורי המצברים עומדים מותגים שונים, שחלקם נחשבים למובילים ובעלי שם ומוניטין בתחום וחלקם פחות מוכרים.
מכיוון שאיכות המצבר, תשפיע במידה רבה על אורך חייו, ההמלצה תהיה לבחור דווקא במצבר שמאחוריו עומד מותג בעל שם, גם אם הוא יהיה מעט יקר יותר.
בין המותגים אשר נחשבים כמובילים בעולם המצברים ניתן לציין את: שנפ, בוש, וולטה וורטה.

התאמת המצבר לרכב
יש מספר פרמטרים אשר ישפיעו על מידת ההתאמה של המצבר לרכב ובין היתר: מתח וולט, זרם ההתנעה, מידות האורך ואמפר. לכן, בהליך בחירת המצבר חשוב לוודא שהמצבר הנבחר מתאים לסוג הרכב המדובר.

האם ניתנת אחריות על המצבר ולכמה זמן?
ברוב המקרים, מצבר חדש יגיע עם אחריות, כאשר תקופת האחריות אשר תינתן יכולה להיות שונה בין מצבר למצבר. תקופת האחריות המינימאלית תהיה בדרך כלל שנה והמקסימאלית תעמוד על 20 חודשים.

מחיר המצבר
ראשית כל, כדאי לקחת בחשבון שיש לא מעט פרמטרים אשר משפיעים על מחיר המצבר ובין היתר: המותג אשר עומד מאחוריו, סוג המצבר ותכונותיו – יחד עם זאת, המחיר המבוקש על מצבר במקום מסוים יכול להיות גבוה יותר במקום אחד בהשוואה למקום אחר.
לכן, מומלץ לערוך סקר שוק מקדים, כשהמטרה היא להבטיח את רכישה של מצבר איכותי במחיר האטרקטיבי ביותר שניתן להשיג.
חשוב לציין, שברוב המקרים, המחיר של מצבר רגיל ינוע בין 450 לכ-600 ₪.

טיב ההתקנה
להתקנת המצבר יש השפעה לא קטנה על פעולתו, כאשר התקנה אשר תתבצע בצורה לא מוקפדת, עלולה לגרום לפגיעות במצבר ואף לקצר את חייו. לכן, מעבר להקפדה על בחירת מצבר איכותי, חשוב לשים דגש גם על טיב ההתקנה, כאשר יש לוודא שהיא מתבצעת על ידי בעל מקצוע מוסמך ומנוסה בתחום.

אפשרות ליהנות משירות עד הבית
כאשר מדובר בהתקנת מצברים, לא מעט חברות שמאפשרות ליהנות משירות החלפת מצבר עד הבית כמו באתר IDM מצברים (או עד היכן שנתקעתם עם הרכב, במקרה בו אתם לא מצליחים מניע). לכן, במידת הצורך, כדאי למקד את החיפושים בחברה אשר מציעה שירות מהסוג הזה.